Sirius, turistický oddíl KČT

  

  
O nás


kdo jsme a co děláme

  

  

   Sirius je turistický oddíl skautského typu, který vznikl u kostela sv. Václava v Dejvicích v roce 1996 jako logické pokračování dětských schůzek, které se zde konaly už od roku 1988. Jednotlivé družiny se každý týden scházejí na svých schůzkách, jednou za měsíc se koná schůzka celého oddílu a jedno- či vícedenní výprava (od jara do podzimu se spaním venku, v zimě na farách apod.). V červenci vše vrcholí třítýdenním táborem.

   Program je kromě her zaměřen na tábornické dovednosti, poznávání přírody a (pře)žití v ní v trampském duchu. Oddíl učí děti přátelství a spolupráci, ale také samostatnosti a zodpovědnosti. Členství v oddíle má dvě podmínky - pravidelnou účast na akcích a složení Nováčkovské zkoušky.

   Pro bývalé členy oddílu a různé další kamarády také pořádáme různé, převážně jednorázové akce. V roce 2007 bylo v oddíle založeno příležitostné hudební těleso Okenní tabulky.

   Oddíl Sirius je registrován v Klubu českých turistů jako odbor KČT Sirius Praha. Od roku 2006 má svoji vlastní klubovnu ve Studentské ulici u Vítězného náměstí v Praze 6.

 

  

  

Chtěli byste k nám?

kluci a holky z 1. - 5. třídy

  

   Jestli máte zájem chodit do turistického oddílu, hrát hry, jezdit na výpravy, prožít část prázdnin na stanovém táboře, naučit se tábornickým dovednostem, poznávat přírodu - přijďte se k nám podívat. Naše klubovna je ve Studentské ulici č. 3 v Praze 6 - Dejvicích (5 minut od stanice metra Dejvická).

   Přijít můžete každé úterý v 16:00 hod.

   Těšíme se!
  

  

  

Další informace...

přečtěte si, stáhněte si, vytiskněte si

  

  nováčkovské číslo oddílového časopisu Velký pes
     
co ještě byste o oddílu měli vědět, než se přihlásíte
      (formát PDF)
 

  přihláška
      když se budete chtít přihlásit
      (formát PDF)
 

  publikace „Věnujte se dětem“
      prvních deset let oddílu slovem a obrazem
      (formát PDF, 33 stran A4, 2,9 MB)
 

  článek o oddílu („rozhovor“) v časopisu Břevnovan
     
nalistujte si stranu 14
      (formát PDF)

 

  tom.siriuscentrum.cz
      napište nám, pokud chcete vědět ještě víc

 

 

 


© Sirius 2010-2015